Anatomi

TARİHÇE: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde 2009 yılında Tıp Fakültesi kurulmuş olup fakülte kuruluşu ile birlikte temel tıp derslerinden olan Anatomi derslerinin verilebilmesi için Anatomi Anabilim Dalının da kuruluşu gerçekleştirilmiştir. Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde eğitim ve öğretim faaliyetleri devam ederken, 2018 yılında Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin kurulması ile birlikte Tıp Fakültesi, Dumlupınar Üniversitesinden Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine devredilmiş, bu devirle Anatomi Anabilim Dalımız da Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesine katılmıştır. Tıp Fakültesinin kuruluşundan bu güne eğitim-öğretim faaliyetleri kesintisiz sürdürülmektedir.

 

AKADEMİK KADRO:

 

Dr.Öğretim Üyesi Ufuk ÇORUMLU- Anabilim Dalı Başkanı

ufuk.corumlu@ksbu.edu.tr

 

Dr.Öğretim Üyesi Sezer AKÇER

sezer.akcer@ksbu.edu.tr

 

Öğr.Gör.Dr.Mahmut GÜNER

mahmut.guner@ksbu.edu.tr

 

Arş.Gör.Gülnur BAĞCI

gulnur.bagci@ksbu.edu.tr

 

EĞİTİM:

Anatomi Anabilim Dalımız, eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında Tıp Fakültesi 1. ve  2. sınıf öğrencilerine, Diş Hekimliği Fakültesi 1. ve 2. sınıf öğrencilerine Anatomi Teorik Ve Pratik Uygulama derslerini vermektedir. Bunun yanında Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ve Hemşirelik Bölümlerine de Anatomi Teorik ve Pratik derslerinde destek olmaktadır.

Anatomi Pratik Uygulamaları Tıp Fakültesi Ana Binasında bulunan Anatomi Laboratuvarlarında gerçekleştirilmektedir. Laboratuvarda pratik uygulamalar için maketler bulunmakta olup, her dersin içeriğine uygun maketler öğrencilerin kullanımı için hazır hale getirilmektedir. Yine laboratuvarda bulunan projeksiyon cihazı ve büyük ekran televizyon ile ders içeriğine uygun kısa bilgilendirme slaytları öğrencilere gösterilmektedir. Öğrenciler küçük gruplar halinde ve Anatomi Atlasları eşliğinde ders konusu üzerinde çalışmakta, ders saati süresince laboratuvarda öğrencilere eşlik eden öğretim üye ve görevlilerden de destek almaktadır.

Anatomi Laboratuvarımızda bir adet kadavra mevcut olup, konusu uygun derslerde öğrencilerin incelemesi için sunulmaktadır.

Son Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, Cuma